Odvlhčovanie

Prílišná vlhkosť v interiéri škodí murivu, spotrebičom, nábytku a hlavne nášmu zdraviu. Vlhkosť spôsobuje vznik plesní, množenie roztočov a podieľa sa na vzniku alergií, atopických ekzémov i reumatologických ochorení. Podľa odborníkov by sa mala ideálna vlhkosť vzduchu pohybovať medzi 40 % až 60 % podľa toho, o akú miestnosť ide.

Klimatizácia vie nielen chladiť a kúriť, ale aj znižovať vlhkosť v miestnosti. Vďaka tomu zabraňuje vzniku plesní a baktérií, ktoré majú negatívny vplyv na náš organizmus.

 

Sušenie bielizne v zime? Žiadny problém!

Pri odvlhčovaní sa vonkajšia jednotka v krátkych intervaloch niekoľkokrát zapne na plný výkon a potom sa zase vypne. Vnútorná jednotka naopak funguje na najnižší výkon, čím dochádza až k namŕzaniu vzdušnej vlhkosti na výparníku vnútornej jednotky a tvorbe vyššieho množstva kondenzátu. Vďaka tejto funkcii môžete bez obáv variť aj keď zabudnete zapnúť digestor, dopriať si dlhý kúpeľ alebo sušiť bielizeň, napríklad v spálni.

Reguláciou vlhkosti výhody klimatizácie ale nekončia. Vie tiež chladiť, kúriť alebo filtrovať nečistoty.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov