Články z chladivého raja

Chcete si zamilovať leto? Naučte sa správne ovládať klimatizáciu!

Leto si mnoho z nás užíva vďaka teplým dňom, dovolenkám a letným radovánkam. Čo ak príde bez pozvania zvonku aj do interiéru a začne ovplyvňovať našu pohodu doma? Klimatizácia môže byť vaším najlepším priateľom v boji proti horúčavám je ale dôležité vedieť, ako ju správne ovládať, aby bola efektívna a ekonomická. Tu je niekoľko tipov, ako na to.

Čítať ďalej

5 signálov, že s vašou klimatizáciou nie je niečo v poriadku

Klimatizácia je ďalší člen domácnosti. Aby vám mohla dlho a spoľahlivo slúžiť, musíte sa o ňu náležite starať a včas odhaliť, že niečo nie je v poriadku. Viete čo robiť keď začne partner kašľať, ste pripravení zasiahnuť proti boleniu bruška vašich detí a po prečítaní tohto článku budete vedieť lepšie stanoviť aj diagnózu „chorej“ klimatizácie.

Čítať ďalej

Prehľad typov klimatizácií: Ako vybrať tú správnu pre váš domov?

Klimatizácia je tu na to, aby vám doma alebo v práci vykúzlila ideálnu teplotu v ktoromkoľvek ročnom období. Pri jej výbere je ale zásadné zvážiť vhodnosť konkrétnych typov pre daný priestor. Inú jednotku budete totiž vyberať do domu, malého bytu alebo priemyselnej haly. Aké sú základné typy a v čom sa od seba líšia?

Čítať ďalej

Ako správne udržiavať a čistiť klimatizačné jednotky, aby vám dlho vydržali?

O chvíľu prídu tie dni kedy sa klimatizácia stane jediným spoľahlivým spojencom v boji s horúčavou v interiéri. Berte ju ako ďalšieho člena domácnosti, ktorý rovnako ako vy, potrebuje trochu starostlivosti. Čo robiť, aby vám vydržala dlho a spoľahlivo slúžiť?

Čítať ďalej

Načo slúži SCOP faktor a prečo by vás mal zaujímať?

Pri výbere klimatizácie nie je dôležitý len výkon alebo jej vzhľad. V čase, keď slovenské domácnosti bojujú o každé euro, hrajú veľkú úlohu aj faktory ovplyvňujúce energetickú efektivitu a náklady na prevádzku. Jeden z kľúčových ukazovateľov, ktorý by ste mali mať na pamäti je SCOP faktor.

Čítať ďalej

Aký vplyv má klimatizácia na vaše zdravie?

Možno už ste počuli nespočetné množstvo názorov na to, prečo si nezaobstarať klimatizáciu. Ofúkne vás, držia sa v nej baktérie a rozhodne neprospieva vášmu zdraviu. V skutočnosti je to ale trochu inak. Moderné klimatizácie sú navrhnuté tak, aby pracovali pre vás, nie proti vám. Ako?

 

Čítať ďalej

Sme oprávnený zhotoviteľ pre tepelné čerpadlá v rámci projektu „Zelená domácnostiam“

Získajte dotáciu na tepelné čerpadlo až do výšky 4 370,- €. Slovenská inovačná a energetická agentúra vydala dňa 30.10.2023 nové podmienky v projekte "Zelená domácnostiam." Týmto dňom bola zároveň spustená predregistrácia zariadení.

Čítať ďalej

Ako rekuperácia ovplyvňuje zdravie a pohodu ľudí v miestnosti?

Väčšinu času trávime vo vnútri budov. Aj preto by nám nemalo byť jedno, aký vzduch dýchame. Kvalita vzduchu v miestnosti totiž ovplyvňuje naše zdravie aj to, ako sa v danej chvíli cítime. A práve v týchto chvíľach prichádza na scénu rekuperácia. Ako môže pomôcť?

 

Čítať ďalej

Aké sú najúčinnejšie spôsoby úspory energie pri používaní klimatizácie?

Klimatizácia je pre mnoho ľudí neoceniteľným pomocníkom v boji s nepríjemnými teplotami. Využijete ju v ktoromkoľvek ročnom období a poslúži doma aj v práci. Ako zaistiť, aby ste ju mohli aj naďalej naplno využívať a zároveň ušetriť čo najviac peňazí za energie? Tu je pár tipov.

Čítať ďalej

Získajte k multisplit klimatizácii vnútorné jednotky zadarmo alebo za polovicu ceny

Že je jeseň posledné obdobie kedy by ste uvažovali o obstaraní klimatizácie? Chyba! V Apene sme si pre vás totiž pripravili ponuku, ktorá sa skrátka neodmieta. Stačí si zaobstarať multisplit klimatizáciu Midea, LG alebo Daikin a radosť bude možno väčšia ako pri vianočnom stromčeku. Poďte sa o akcii dozvedieť viac.

Čítať ďalej
1 z 3