Články z chladivého raja

Načo slúži SCOP faktor a prečo by vás mal zaujímať?

Pri výbere klimatizácie nie je dôležitý len výkon alebo jej vzhľad. V čase, keď slovenské domácnosti bojujú o každé euro, hrajú veľkú úlohu aj faktory ovplyvňujúce energetickú efektivitu a náklady na prevádzku. Jeden z kľúčových ukazovateľov, ktorý by ste mali mať na pamäti je SCOP faktor.

Čítať ďalej

Aký vplyv má klimatizácia na vaše zdravie?

Možno už ste počuli nespočetné množstvo názorov na to, prečo si nezaobstarať klimatizáciu. Ofúkne vás, držia sa v nej baktérie a rozhodne neprospieva vášmu zdraviu. V skutočnosti je to ale trochu inak. Moderné klimatizácie sú navrhnuté tak, aby pracovali pre vás, nie proti vám. Ako?

 

Čítať ďalej

Sme oprávnený zhotoviteľ pre tepelné čerpadlá v rámci projektu „Zelená domácnostiam“

Získajte dotáciu na tepelné čerpadlo až do výšky 4 370,- €. Slovenská inovačná a energetická agentúra vydala dňa 30.10.2023 nové podmienky v projekte "Zelená domácnostiam." Týmto dňom bola zároveň spustená predregistrácia zariadení.

Čítať ďalej

Ako rekuperácia ovplyvňuje zdravie a pohodu ľudí v miestnosti?

Väčšinu času trávime vo vnútri budov. Aj preto by nám nemalo byť jedno, aký vzduch dýchame. Kvalita vzduchu v miestnosti totiž ovplyvňuje naše zdravie aj to, ako sa v danej chvíli cítime. A práve v týchto chvíľach prichádza na scénu rekuperácia. Ako môže pomôcť?

 

Čítať ďalej

Aké sú najúčinnejšie spôsoby úspory energie pri používaní klimatizácie?

Klimatizácia je pre mnoho ľudí neoceniteľným pomocníkom v boji s nepríjemnými teplotami. Využijete ju v ktoromkoľvek ročnom období a poslúži doma aj v práci. Ako zaistiť, aby ste ju mohli aj naďalej naplno využívať a zároveň ušetriť čo najviac peňazí za energie? Tu je pár tipov.

Čítať ďalej

Získajte k multisplit klimatizácii vnútorné jednotky zadarmo alebo za polovicu ceny

Že je jeseň posledné obdobie kedy by ste uvažovali o obstaraní klimatizácie? Chyba! V Apene sme si pre vás totiž pripravili ponuku, ktorá sa skrátka neodmieta. Stačí si zaobstarať multisplit klimatizáciu Midea, LG alebo Daikin a radosť bude možno väčšia ako pri vianočnom stromčeku. Poďte sa o akcii dozvedieť viac.

Čítať ďalej

Klimatizácia nie je len letnou záležitosťou – skvele totiž poslúži aj v zime

O tom, že vám klimatizácia pomôže hravo zvládnuť horúce letné mesiace nemôže byť pochýb. Mnohým ľuďom ale príde zbytočné si ju zaobstarať, pretože majú pocit, že slúži len na chladenie. Klimatizácia toho vie ale oveľa viac a využijete ju aj v zime. Neveríte? Tak si prečítajte náš článok.

 

Čítať ďalej

Ako určiť správny výkon klimatizácie?

Výkon je pri výbere klimatizácie jeden z najdôležitejších parametrov. Zaručí totiž, že vám v horúcich letných mesiacoch nebude pri obede kvapkať z čela pot do polievky a v noci sa nebudete prebúdzať hrôzou nato, že sa varíte vo vlastnej šťave. V nasledujúcom článku vám prezradíme, ako ten správny výkon určiť.

 

Čítať ďalej

Ako vlastne funguje klimatizácia?

Objav modernej klimatizácie je pripisovaný americkému vynálezcovi Willisovi Carrierovi, ktorý v roku 1902 vyvinul prvý klimatizačný systém pre priemyselné použitie. Tomu ale predchádzal ešte o niečo jednoduchší systém, ktorý používali už v roku 1848 v nemocnici na Floride na udržanie stabilnej teploty v operačných sálach. Odvtedy uplynul dlhý čas a klimatizácie sú oveľa sofistikovanejšie. Ako vlastne fungujú a čo skrýva (obvykle) biela krabica vo vnútri?

Čítať ďalej

Aký vplyv má teplota a vlhkosť v miestnosti na pracovné výkony?

Našu fyzickú a psychickú pohodu určuje nielen to ako sa v danej chvíli cítime, ale aj to, aké dobré pracovné výkony podávame. Prostredie kde pracujeme je teda mimoriadne dôležité a ovplyvňuje ho nielen priestor a vizuálna stránka, ale aj teplota a vlhkosť v miestnosti.

Čítať ďalej
1 z 3