💨 Vetráme = rekuperácie

V stredoveku a v ranom novoveku sa otvorené okná neoplatili prevažne účastníkom defenestrácií. V súčasnej dobe sa ale neoplatia takmer nikomu. Na jar sa vzduchom dostanú do interiéru pele, v lete sa slnko postará, aby ste sa poriadne zapotili, jeseň prinesie okrem opadaného lístia tiež vrstvu prachu a zimné vetranie spôsobuje nádchu a prázdnu peňaženku.

Prečo si zaobstarať rekuperáciu od Apenu?

V interiéri do pľúc vdýchneme niekoľkonásobne viac baktérií a nečistôt ako vonku. Poďte to zmeniť raz a navždy. Rekuperácia vám zaistí čerstvý vzduch 365 dní v roku bez toho, aby ste museli otvoriť okno. Nielen že vetrá priestor bez úniku tepla, ale navyše bráni šíreniu prachu a peľov a ušetrí vám veľa peňazí aj hádok.

Pripravíme vám riešenie na mieru

Zaistíme kompletnú montáž rekuperácie

Všetko po sebe dôkladne upraceme

Budeme tu pre vás aj v budúcnosti

Kalkulačka výkonu

1 Aká je podlahová plocha na rekuperáciu?


m2

2 Výška stropu v miestnostiach


cm

3 Umiestnenie jednotky


Celkový objem

250 m3


Potrebné prúdenie vzduchu

175 m3/h

Poďme si to prebrať

Zadarmo navrhneme riešenie presne podľa vašich predstáv

Rekuperačná jednotka Flexit Nordic S2

Odporúčaná jednotka
Viac o jednotke

Ako vybrať rekuperáciu

Potrebujete vyvetrať celú domácnosť alebo chcete priviesť čerstvý vzduch iba do jednej miestnosti? Pomôžeme vám zorientovať sa v ponuke jednotlivých zariadení a vybrať také, ktoré vám zmenia život.

Chcem vedieť viac

Kam už sme priviedli čerstvý vzduch?

Rodinný dom vo Valaskej Belej - ako sme zabezpečili čerstvý vzduch 365 dní v roku

Otvorené okná vedia narobiť pekné problémy. Na jar sa dnu dostane všetok peľ, cez leto vlna teplého vzduchu a komáre, na jeseň prach a v zime zasa chladný vzduch. A práve od vyriešenia tohto problému sme tu my. Novostavbu rodinného domu sme vylepšili o rozvody centrálneho vetracieho systému a následne spustenie centrálnej vetracej jednotky. Vďaka tomu majitelia domu nemusia dennodenne otvárať okná a aj napriek tomu majú garantovaný čerstvý a svieži vzduch 24/7.

Vďaka naťahaniu rozvodov a pripojeniu centrálnej vetracej jednotky bol zabezpečený vysoký štandard a predovšetkým čerstvý a zdravý vzduch privádzaný do interiéru 365 dní v roku. 

Rodinný dom pri Nitre - ako si zabezpečiť čerstvý vzduch za cenovo dostupné riešenie

Ak nechcete svoje výdavky navyšovať centrálnym vetracím systémom existuje aj cenovo dostupnejšie riešenie - lokálna rekuperácia. Pomocou decentrálneho vetrania si zabezpečíte čerstvý a svieži vzduch iba v tých miestnotiach, v ktorých to považujte za naozaj nevyhnutné. V tomto prípade sa nový majiteľ domu rozhodol umiestniť lokálnu rekuperačnú jednotku do spálne a predísť tak večne vydýchanému vzduchu. 

Majiteľ je spokojný, že má postarané o čerstvý vzduch bez potreby nekonečného vetrania a navyše za dostupnú cenu - čo viac si želať?

  Doporučujeme

  Flexit Nordic S3

  • Jednoduchý prístup ku všetkým vnútorným častiam
  • Rotačný výmenník bez odvodu kondenzátu
  • Rekuperácia tepla

  Vetracia jednotka určená pre malé domy, rodinné domy a malé komerčné budovy do 180 m2. Energeticky efektívna rekuperácia s vysokou účinnosťou a...

  Doporučujeme

  Flexit Nordic CL3

  • Ideálna do bytov
  • Rotačný výmenník bez odvodu kondenzátu
  • F7 filter - filtrácia škodlivých látok

  Vetracia jednotka pre stropnú montáž v bytoch, bytových jednotkách a domoch do 180 m2. Vetracia jednotka vám ponúka vyvážené vetranie s rotačným výmenníkom...

  Doporučujeme

  Brink Flair

  • Kompaktné rozmery
  • Jednoduchá inštalácia, rýchla diagnostika a servis
  • Nízka hlučnosť

  Produktová rada Flair je to najlepšie vetranie pre váš dom. Modely radu Flair paria medzi najkompaktnejšie jednotky vo svojej triede. Vďaka...

  Doporučujeme

  BRINK AIR 70

  • Protiprúdny výmenník
  • Inteligentný predohrev
  • Inštalačný otvor: 1 x 250 mm

  Lokálne rekuperačné jednotky Air 70 sa pýšia vlastnosťami centrálnej rekuperácie. Majú v sebe zabudovaný protiprúdny výmenník, čo znamená, že...

Mám záujem o rekuperáciu -

Informácia je úplne zdarma. Poradíme Vám s výberom najvhodnejšieho riešenia a upresníme cenu.

Zavolajte:
+421 911 109 709
Napište:
klimatizacie@apen.sk
Alebo

Nahrajte svoj projekt, aby sme pre vás mohli pripraviť presný návrh a cenovú ponuku (nepovinné)

Ochrana osobných údajov

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov