Kúrenie

Mysleli ste, že využijete klimatizáciu iba v horúcich letných dňoch? Omyl! Skvele totiž poslúži aj v zime. Kúrenie pri klimatizácii funguje na princípe tepelného čerpadla vzduch - vzduch. Na to je potrebné, aby vonkajšia jednotka obsahovala tzv. reverzný ventil. Vďaka nemu dokáže klimatizácia obrátiť smer prúdenia chladiva medzi jednotkami. Z výparníka vo vnútornej jednotke sa stáva kondenzátor a kondenzátor vo vonkajšej jednotke sa stane výparníkom. Zatiaľ čo pri chladení prúdi do výmenníka vnútornej jednotky stlačené chladivo s nízkou teplotou, pri kúrení je to naopak. Chladivo je horúce a tým dochádza k ohriatiu vzduchu v interiéri.

 

Doprajte si ideálnu teplotu už za 10 minút

Vďaka tepelnému čerpadlu dokáže klimatizácia účinne kúriť aj keď vonkajšia teplota klesne hlboko pod nulu (zvládne to až do -15 °C). Najväčšiu účinnosť má ale práve okolo nuly. V takom prípade môžete oproti klasickému elektrickému vykurovaniu ušetriť až 70 % nákladov. Kúrenie klimatizácou je navyše skutočne rýchle. Už za 10 minút môžete mať v miestnosti príjemne teplučko.

Kúrením výhody klimatizácie ale nekončia. Vie tiež chladiť, regulovať vlhkosť alebo filtrovať nečistoty.

Zo širokej ponuky zariadení na trhu doporučujeme klimatizáciu SINCLAIR TERREL. Táto klimatizácia nielenže dobre vyzerá a ponúka na výber až 4 farebné prevedenia, ale hlavne má neuveriteľný garantovaný chod až do teploty -30 °C. Aby toho nebolo málo, tak napríklad vo víkendových domoch a chatách určite oceníte možnosť temperovania na +8°C

Pre náročnejších zákazníkov alebo v prípade, ak má klimatizácia nahradiť radiátor na zimu a zároveň chladiť v lete je určite zaujímavá voľba PARAPETNÁ klimatizácia. Ako už názov napovedá, zariadenie najlepšie vynikne pod parapetou. Zaujímavý model s výborným pomerom cena/kvalita tradične ponúka značka LG. Model LG UQ bude vďaka zmene prúdenia vzduchu vždy komfortný - pri chladení fúka hore a pri kúrení zase cez spodnú lamelu príjemne na nohy.

 

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov