Chladenie

Klimatizácia funguje na princípe výmeny a presunu energií. Nasáva teplý vzduch z miestnosti a upraví ho na požadovanú teplotu. Vonkajšia jednotka je s tou vnútornou prepojená systémom potrubia, ktorým prúdi chladivo. Kompresor vo vonkajšej jednotke plynné chladivo s vysokou teplotou ženie do kondenzátora, ktorý je vďaka ventilátoru ochladzovaný vonkajším vzduchom. Tam chladivo odovzdá svoju teplotu a zmení skupenstvo na kvapalné. Ochladené potom putuje potrubím cez expanzný ventil do výparníka vo vnútornej jednotke. Cez jeho steny odoberie teplo zo vzduchu a tým opäť zmení skupenstvo na plynné. Celý cyklus sa potom neustále opakuje.

 

Ideálnu teplotu vykúzlite už za pár minút

Hlavnou výhodou klimatizácie je jej rýchlosť a účinnosť. Stačí nastaviť požadovanú teplotu a už za niekoľko minút si môžete užívať príjemný chládok. Teplotu navyše môžete kedykoľvek zmeniť a vďaka aplikácii v smartfóne ju môžete nastaviť odkiaľkoľvek. Nie je nad to vrátiť sa po náročnom dni z práce do ideálne vychladeného interiéru.

Chladením výhody klimatizácie ale nekončia. Vie tiež kúriť, regulovať vlhkosť alebo filtrovať nečistoty.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov