Klimatizácia nie je len letnou záležitosťou – skvele totiž poslúži aj v zime

O tom, že vám klimatizácia pomôže hravo zvládnuť horúce letné mesiace nemôže byť pochýb. Mnohým ľuďom ale príde zbytočné si ju zaobstarať, pretože majú pocit, že slúži len na chladenie. Klimatizácia toho vie ale oveľa viac a využijete ju aj v zime. Neveríte? Tak si prečítajte náš článok.

V lete chladí, v zime hreje

Mnoho moderných klimatizácií vie okrem chladenia aj kúriť. V podstate fungujú na princípe tepelného čerpadla. Vonkajšia jednotka je vybavená reverzným ventilom, ktorý dokáže obrátiť smer prúdenia chladiva a ohrievať tak vzduch v miestnosti. Pri nákupe klimatizácie si teda stačí overiť, že jednotka túto funkciu má.

Aké sú hlavné výhody kúrenia klimatizáciou?

Hlavnou výhodou je rýchlosť. Na rozdiel od ostatných zdrojov tepla klimatizácia začína ohrievať miestnosť okamžite po zapnutí. Miestnosť tak môžete mať vykúrenú už v priebehu niekoľkých minút. Vďaka filtrom navyše jednotka zachytáva drobné čiastočky prachu aj ďalšie nečistoty, takže sa vám bude lepšie dýchať. Tou najväčšou výhodou je hlavne ekonomická stránka. Môže sa zdať, že kúrenie klimatizáciou spotrebuje mnoho elektriny. V skutočnosti je primárne využívaná len na pohon klimatizácie a dohrieva odoberaný vzduch na požadovanú teplotu. Aj preto sa jedná o pomerne šetrný spôsob vykurovania. V porovnaní s priamotopým kúrením môže byť úspora nákladov až 70 %.

A existujú aj nejaké nevýhody?

Klimatizácia je ako ďalší člen domácnosti. Aby vám dobre fungovala, musíte sa o ňu starať. Pripravte sa teda na pravidelnú výmenu filtrov a raz za rok pozvite profesionálnu firmu na pravidelnú údržbu. Pre niekoho môže byť limitujúci aj spôsob distribúcie tepla. Zatiaľ čo pri ostatných zdrojoch tepla dochádza k rovnomernejšiemu rozprúdeniu teplého vzduchu, klimatizácia drží teplo viac pri strope a podlaha tak môže byť studená.

Chcete prežiť zimu v teple? Pomôžeme vám!

O klimatizáciách vieme všetko. Veľmi radi vám preto navrhneme riešenie priamo na mieru tak, aby presne zodpovedalo vašim predstavám a potrebám. Stačí sa ozvať a my vám poradíme úplne zadarmo. Vieme totiž, že plánovať sa oplatí.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov