Údržba a servis klimatizácií

Klimatizácia je ako ďalší člen domácnosti. Keď si ju zaobstaráte, je potrebné sa o ňu starať. Musíte hlavne dbať na to, aby sa zo šikovného pomocníka nestal hlavný domáci zdroj plesní a baktérií. Ako to ale urobiť?

Online kalkulačka

alebo koľko vás to bude stáť

Počet splitových jednotiek

Počet multisplitových jednotiek


Cena vybraného riešenia: 50 EUR bez DPH

Informácia o cene zvoleného servisu je orientačná

Máte záujem? Tak jednoducho zavolajte na 0948609709

Údržba klimatizácie

Predovšetkým je potrebné klimatizáciu pravidelne čistiť. Rady sa v nej zachytávajú čiastočky všetkého druhu a vďaka častému striedaniu teplôt v nej dochádza ku kondenzácii vody, ktorá sa vo vnútri tiež usadzuje. Všetky usadeniny sú zodpovedné prinajmenšom za zníženie výkonu klimatizácie, za upchávanie odtoku kondenzátu a v tých horších prípadoch aj za vytváranie nezdravého prostredia.

čištění klimatizace Brno

Nevyčistená klimatizácia je tiež veľmi zaťažovaná a je dosť pravdepodobné, že sa pokazí. Čistenie klimatizácie naviac nielen predlžuje jej životnosť, ale zároveň usporí energiu.

Čistite a neochoriete

Nevyčistená a neudržiavaná klimatizácia naviac môže predstavovať aj zdravotné riziko. Usadzujú sa v nej zdraviu škodlivé baktérie a plesne, ktoré potom môžu byť zdrojom rôznych ochorení, vrátane alergií alebo bežného nachladnutia. Pravidelné čistenie preto zaistí lepšie zdravie vám aj vašej klimatizácii.

Ako často vykonávať údržbu?

Údržba klimatizácie by mala prebehnúť najmenej raz za rok v prípade domácich klimatizácií. Klimatizácie, ktoré fungujú vo viac znečistenom prostredí je vhodné čistiť dvakrát alebo aj viackrát za rok.

Pravidelná prehliadka klimatizácie zahŕňa:

Kontrolu vnútornej jednotky:

  • čistenie a umytie vzduchových + pachových filtrov
  • vyčistenie vnútorných častí výparníka
  • vyčistenie ventilátora a odpadovej vaničky
  • nanesenie antibakteriálneho prípravku
  • kontrola elektroniky
  • dotiahnutie všetkých skrutiek

Kontrolu vonkajšej jednotky:

  • vyčistenie vnútorných častí vonkajšej jednotky, výparníka a ventilátora
  • kontrola tesnosti okruhov a množstva chladiva
  • dotiahnutie spojov potrubia a elektrických svorkovníc

 

Čistenie klimatizácie objednávajte na telefónnom čísle: +421 948 609 709

Servis klimatizácie

Aj napriek pravidelnej údržbe sa ale môže čokoľvek pokaziť. V tej chvíli prichádza k slovu náš servis klimatizácie, v ktorom sú zahrnuté všetky záručné aj pozáručné opravy.

Pamätajte ale, že pravidelná údržba klimatizácie je nutnosť, pretože len tak budete môcť využiť všetky výhody päťročnej záruky.

Sprísnený režim

Pokiaľ je vaša klimatizácia umiestnená na špecifických pracoviskách (ako sú serverovne alebo nemocnice) zaistíme vám rýchly servisný výjazd, aby sa na problém prišlo čo najskôr.

Neznačkové klimatizácie

Pokiaľ máte zakúpenú neznačkovú klimatizáciu a tá sa vám rozbije, so servisom vám u nás nepomôžeme. Komponenty použité v neznačkových klimatizáciách sú nekvalitné, nespoľahlivé, jednoducho sa pokazia a celková oprava je potom drahšia než nákupná cena jednotky. My servisujeme iba klimatizácie osvedčených značiek.

Telefónna linka pre servisné zásahy: +421 948 609 709

Spolupracujeme len s overenými dodávateľmi klimatizácií

Vsádzame na overenú kvalitu, ktorú roky dokazujú renomovaní výrobcovia klimatizácií. Máme uzavreté partnerské zmluvy na dodanie aj servis všetkých typov klimatizácií. Kiežby všetko bolo tak ľahko ovládateľné ako klimatizácie od APENU.