Aký vplyv má klimatizácia na vaše zdravie?

Možno už ste počuli nespočetné množstvo názorov na to, prečo si nezaobstarať klimatizáciu. Ofúkne vás, držia sa v nej baktérie a rozhodne neprospieva vášmu zdraviu. V skutočnosti je to ale trochu inak. Moderné klimatizácie sú navrhnuté tak, aby pracovali pre vás, nie proti vám. Ako?

Dýchajte z plných pľúc 365 dní v roku

Moderné klimatizačné systémy sú navrhnuté nielen tak, aby udržovali optimálnu teplotu. Pomôžu vám tiež zachovať v miestnosti kvalitný vzduch. Filtre a čistiace mechanizmy pomáhajú eliminovať prach, alergény aj ďalšie nečistoty. Podľa štúdie vykonanej Americkým vedeckým inštitútom pre výskum vzduchu a vody (ASHRAE) sa zistilo, že kvalitne udržiavané klimatizačné systémy môžu dokonca znížiť riziko infekcií a alergií. Ďalšie výskumy naznačujú, že pri správnom nastavení teploty a vlhkosti môže klimatizácia pomôcť udržať psychickú pohodu, zlepšiť produktivitu aj spánok.

Aby vás neofúklo

Moderné klimatizačné jednotky majú často možnosť individuálneho nastavenia smerovania vzduchu. Ľahko tak nastavíte, kam je vzduch smerovaný a tak ofúknutie rozhodne nehrozí. Niektoré systémy sú vybavené senzormi, ktoré detekujú prítomnosť ľudí v miestnosti. Automaticky tak dokážu nastaviť fúkanie na inú stranu. Vďaka aplikácii navyše môžete klimatizáciu ovládať na diaľku a nechať miestnosť vychladiť napríklad pred vašim príchodom z práce.

Alergia už vás nemusí trápiť

Ako naznačilo niekoľko výskumov - moderná klimatizácia s kvalitnými filtrami môže znížiť riziko respiračných problémov a alergií. Filtre efektívne odstraňujú prach, baktérie a alergény, čo prispieva k zlepšeniu kvality vzduchu vo vnútri budov. Dôležité je ale myslieť na pravidelnú údržbu a výmenu filtrov. Platí, že údržba by mala prebehnúť aspoň raz za rok. Zahŕňa kontrolu vnútornej aj vonkajšej jednotky, vyčistenie filtrov, výparníkov pri ventilátoroch, kontrolu elektroniky, dotiahnutie všetkých skrutiek a tiež kontrolu tesnosti okruhov a množstva chladiva.

Nenechajte sa uniesť predsudkami

Veľa predsudkov o klimatizáciách má svoj pôvod v minulosti. Moderné technológie a vývoj v oblasti klimatizácií idú ale každým rokom výrazne dopredu. Celkovo sa dá povedať, že ak sa o klimatizáciu správne staráte, rozhodne vám uľahčí život, pomôže vám so sústredením, za sparných letných nocí vás nechá vyspať sa a ochráni aj vaše zdravie. A pretože chceme, aby sme vám mohli každý deň ponúkať to najlepšie, neustále testujeme nové technológie a zaraďujeme do ponuky iba jednotky, ktoré by sme sa nebáli inštalovať do svojich vlastných domovov. Chcete využiť naše služby? Stačí sa ozvať a my sa postaráme o všetko ostatné.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov