Aké sú najnovšie trendy v oblasti klimatizácií?

Klimatizácie sa stávajú štandardom v domácnostiach aj firmách po celom svete. Podľa odhadov vlastní aspoň jednu jednotku viac ako tretina domácností, v USA a Japonsku je to dokonca viac ako 90 %. A podľa výskumu Medzinárodnej energetickej agentúry ich počet stúpa aj naprieč Európou. Na čo sa v súčasnosti výrobcovia klimatizácií zameriavajú najviac?

Klimatizácia vie oveľa viac než len fúkať chladný vzduch

Mnoho ľudí vníma klimatizáciu len ako chladiacu bedňu, ktorú je možné využiť len počas horúcich letných dní. Naozaj je to ale pomocník, ktorý vám uľahčí život v ktoromkoľvek ročnom období. Ako? Okrem chladenia totiž vie aj kúriť, pomôže vám s reguláciou vlhkosti v interiéri a dokáže fungovať aj ako čistička vzduchu.

Vietor v peňaženke? Ten s modernou jednotkou nehrozí

Každý rok prichádzajú výrobcovia s novými energeticky účinnejšími modelmi, ktoré majú množstvo funkcií na celkové zníženie spotreby. Môžete si zvoliť režim nízkej spotreby alebo klimatizáciu vďaka aplikácii ovládať na diaľku. Podľa odhadov vám môžu nové modely oproti 10 rokov starým klimatizáciám ušetriť okolo 20–40 % nákladov za elektrinu. A v zime spotrebuje menej energie ako tradičné plynové alebo elektrické vykurovanie. Na rozdiel od nich získava tepelnú energiu zo vzduchu, prenáša teplý vzduch do vášho domova a odvádza studený vzduch von. Elektrická energia je totiž potrebná iba ako zdroj energie takže je spotreba oveľa nižšia a z rovnakého množstva elektriny dokáže vytvoriť až trikrát viac tepla.

Veľký dôraz sa kladie aj na ekológiu

Tým najväčším trendom je snaha ochrániť nielen naše pohodlie, ale aj planétu. Výrobcovia sa preto snažia vyvíjať nové chladivá, ktoré majú nižší negatívny dopad na životné prostredie. Chladivo R-32 prenáša teplo účinnejšie ako ostatné, umožňuje využívať menší objem chladiva a má nižší vplyv na globálne otepľovanie čím znižuje svoj vplyv na životné prostredie až o 75 %. K minimalizácii negatívnych dopadov na životné prostredie môžete prispieť aj vy, zákazníci. Stačí klimatizáciu nechať pravidelne vyčistiť a skontrolovať. Vďaka tomu budete mať istotu, že vám bude efektívne slúžiť a zároveň bude čo najmenej zaťažovať našu planétu.

 

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov