Schválne, tiež veríte týmto 5 mýtom o klimatizáciách?

Niekto verí na strašidlá pod posteľou a niekto na..., ako ste na tom vy?

Predsudky a domnienky sa nevyhli ani nášmu remeslu. Hlučnosť, škaredý design, žrút energie ... My však už klimatizácie montujeme a dodávame pekných pár rokov na to, aby sme vedeli, kde leží pravda a kde nepochopenie.

Poďme sa najčastejším predsudkom pozrieť na zúbok. Kriticky a odborne. S chladnou hlavou a nohami v teple. Máme predsa klimatizáciu.

Treba povedať, že na každom mýte môže byť trochu pravdy. Aj predsudky ohľadom klimatizácií museli vzniknúť na základe skúseností. Majú však aj ďalšieho spoločného menovateľa. Pravdivé boli v dobe pred viac ako 10 rokmi. Dnes, vo veku pokročilej digitalizácie, sofistikovaných technológií a nových materiálov, hovoríme o úplne iných produktoch, než aké ste si mohli kúpiť v roku 2010. Výrobcovia reagovali na tvrdenia nás, bežných smrteľníkov, a pod rukami im vznikli zariadenia, ktoré spájajú komfort, úspornosť a aj pekný design. Staré technológie nahradili nové, ale predsudky zostali.

Klimatizácie sú hlučné!

Novo vyvinuté súčiastky ventilátorov vedia chladiť a aj kúriť potichu. Veľmi potichu. Hladina hluku pri plnej prevádzke novo montovaných klimatizácií dosahuje u vnútorných jednotiek maximálne 20 dB (A), čo je porovnateľné so zvukmi šušťania lístia alebo dýchania človeka. Smelo teda môžete pracovať, spať alebo si zameditovat. Vonkajšie jednotky sú zase takmer nepočuteľné vo vzdialenosti od 2 metrov.

Klimatizácie vyzerajú škaredo!

V lete chceme chládok, v zime teplúčko, čo ale chceme celoročne je útulný a pekný interiér. Na šedé plastové krabice dnes našťastie môžeme zabudnúť. Klimatizáciu si dnes vyberiete v čistom designe a tiež vo farbe, ktorá zodpovedá vášmu preferovanému štýlu. Klimatizáciu si môžete nechať nalakovať, potiahnuť fóliou alebo aj pokryť špeciálne upravenou kožou. A ak ju nechcete mať na očiach vôbec, môžete siahnuť po medzistropných jednotkách, ktoré vmontujeme do stropných podhľadov.

Klimatizácie majú vysoké náklady!

Postavíte si pasívny dom, hľadáte každú možnú úsporu a potom si do obývačky namontujete žrúta energie, na ktorého ročne vynaložíte milióny. Nie, nie. Pri detailnejšom pohľade na štítky s energetickými účinnosťami moderných klimatizácií, nájdeme až A +++. Reálne sa náklad na štandardnú ročnú prevádzku modernej klimatizácie rovná hodnote večere pre dvoch. Ako je to možné? Klimatizácia s invertorovým riadením kompresorov poskytuje totiž presne požadovaný výkon. Pokojne nám zavolajte, vysvetlíme bližšie ...

Klimatizácie podporujú šírenie bacilov!

Jedným z najčastejších mýtov je pasovanie klimatizácie za prenášača chorôb a spúšťača alergií. Opak je ale pravdou! Systémy filtrácie vzduch reálne čistia a fungujú ako husté sito proti peľom, prachu, baktériám ba aj vírusom, ktoré zachytia a nepustia späť do priestoru. Vzduch, ktorý v klimatizovanej miestnosti dýchate, je tak nielen osviežujúci, ale aj zdravší. Filtre navyše vymeníte jednoducho sami, rovnako ako vrece v odpadkovom koši. Pre dôkladnejšiu údržbu nám potom stačí zavolať.

Klimatizácie len chladia kúriť nevedia!

Či už ste sa vrátili z výpravy na severný pól alebo len máte zimomravú polovičku, teplo príde vhod. Moderné klimatizácie zvládajú aj úlohu tepelného čerpadla. A to na jednotku. Môžete si vďaka nim spoľahlivo, bezpečne a bez potreby použitia historických ohrievačov užívať teplo aj vo veľkých budovách. A to aj pri vonkajšej teplote pod mínus 20 °C.

No povedzte, nie je skvelé, že sa časy menia?

Mrknite na naše klimatizácie do domácnosti

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov