Klimatizácia vie oveľa viac ako chladiť - v čom vám zmení život?

Klimatizácia sa stáva stále viac neodmysliteľnou súčasťou moderných domácností aj kancelárií. Nielenže pomôže udržať príjemnú teplotu počas horúcich letných dní, ale skrýva ešte mnoho ďalších výhod. Zistite, v čom všetkom vám uľahčí život.

Moderná klimatizácia dokáže zlepšiť kvalitu vzduchu v miestnosti

Podľa štúdie vykonanej Svetovou zdravotníckou organizáciou môže znečistenie vzduchu spôsobiť až 7 miliónov predčasných úmrtí ročne. Niektoré klimatizácie majú funkciu filtrácie alebo čistenia vzduchu. Tým pomáhajú znížiť množstvo znečistenia vzduchu, ktoré dýchate a tým znížiť riziko vzniku zdravotných problémov.

Chcete zvýšiť v letných horúčavách produktivitu? Žiadny problém!

V práci sú vysoké teploty počas letných mesiacov často výrazne rušivým elementom a môžu znižovať produktivitu zamestnancov. Teplo a vydýchaný vzduch navyše spôsobuje bolesť hlavy aj celkovú únavu. Podľa štúdie vykonanej spoločnosťou Lawrence Berkeley National Laboratory môže byť produktivita zamestnancov až o 12% vyššia keď je teplota vo vnútri budovy udržiavaná na príjemnej úrovni. Stačí teda len vybrať, aká teplota vám vyhovuje a klimatizácia sa postará o všetko za vás.

Klimatizácia má pozitívny vplyv na spánok

Vysoké teploty môžu spôsobiť nespavosť. Možno si tiež spomeniete na dlhé zaspávanie, neustále prevaľovanie a nepríjemne prepotené pyžamo. Ideálna teplota pre spánok je podľa výskumov okolo 18 až 22 stupňov Celzia. V letných mesiacoch, ale teplomer vyskočí v noci aj na oveľa vyššie hodnoty. Často nepomôže ani otvorené okno, ktorým sa vám dovnútra dostane aj hluk alebo komáre. O ideálnej teplote už si nemusíte nechať len snívať – klimatizácia miestnosť totiž behom chvíľky vychladí presne ako potrebujete.

Ušetrite za energie

Moderné klimatizácie sú navrhnuté tak, aby boli energeticky úsporné a menej zaťažovali vašu peňaženku. V lete vám pomôžu s chladením, v zime dokážu kúriť a skvele poslúžia aj na reguláciu vlhkosti. Navyše vás klimatizácia zbaví vďaka filtrom aj prachu, peľu alebo ostatných alergénov a zaistí, že budete mať doma čistejší vzduch a ideálnu teplotu 365 dní v roku.

 

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov