Kam s klimatizáciou?

Nie je klimatizácia ako klimatizácia. Existuje nespočetné množstvo možností, kam môžete vašu novú klimatizáciu umiestniť a podľa toho tiež musíte vyberať správny typ klimatizácie. Je len na vás a na vašom interiéri, pre akú sa rozhodnete.

Voľte klasiku

Najbežnejším typom klimatizácií v bytoch, domoch a kanceláriách sú nástenné klimatizácie.

Ich náklady na prevádzku sú nízke, navyše sú tiché a šikovné, pretože majú veľa užitočných funkcií. Medzi ne patrí napr. Odvlhčenie priestoru, alebo filtrácia vzduchu.

Na výber je aj veľké množstvo dizajnových prevedení. Môžete si vybrať z jednoduchých a účelných kúskov, ale zároveň aj z rôznych dizajnových skvostov z rád ARTCOOL Stylist, alebo ARTCOOL Gallery. Medzi nimi si vyberú aj tí najnáročnejší z vás.

Strop poriadne nízko

Ďalšou variantou sú podstropné klimatizácie. Tie sú vhodné do reštaurácii kancelárií, obchodov a do objektov s vysokými stropmi. Ich výkon je vyšší, čo ich predurčuje predovšetkým na klimatizovanie komerčných priestorov. Účinne sa ale dajú použiť aj v domácnostiach.

umístění klimatizace

Schovávačka pod parapetom

Parapetové klimatizácie predstavujú ideálne riešenie pre podkrovné miestnosti. Hodia sa pre klimatizovanie bytov, domov, alebo reštaurácií. Navyše vďaka ich malej hĺbke a umiestnení pod oknom takmer nenarušujú interiér, takže o nich skoro nebudete vedieť.

Variability predovšetkým

Konvertibilné klimatizácie môžu byť umiestnené ako podstropné, alebo parapetné. To z nich robí univerzálne klimatizačné zariadenia vhodné prakticky do akéhokoľvek interiéru. Rovnako môžete využiť aj mobilné klimatizácie. Tie sa hodia vo chvíli, keď rozhodne nemáte v pláne veľké búranie a prestavovanie, alebo keď skrátka potrebujete presúvať klimatizáciu z miestnosti do miestnosti. Bohužiaľ sú ale hlučnejšie a preto sa hodia predovšetkým na nárazové ochladzovanie.

Vládca veľkých priestorov

Pre inštaláciu do veľkých miestností s vysokými kazetovými alebo sadrokartonovými stropmi sa odporúčajú kazetové klimatizácie. Najväčšiu výhodu predstavuje skutočnosť, že majú štyri výfukové lamely. Vďaka tomu vyfukujú vzduch do všetkých štyroch strán. Používajú sa hlavne v komerčnej sfére, ale zároveň sú tiež vyhľadávané náročnejšími zákazníkmi pre vylepšenie luxusných domov a bytov.

Hlavne sa schovať

Pokiaľ chcete neviditeľnú klimatizáciu, ktorú si nikto nevšimne, voľte kanálové klimatizácie. Tie sa inštalujú do medzistropného priestoru a v interiéri z nich uvidíte len výfukové mriežky.

 

Tak čo? Akú klimatizáciu potrebuje váš interiér? Vyberajte tu.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov