Často kladené otázky (FAQ)

Môžem nachladnúť ak budem používať klimatizáciu?

Klimatizácia vám sama o sebe zdravotné problémy nespôsobí. Problém môže nastať vo chvíli, keď zvolíte nevhodný model, alebo keď klimatizáciu používate zle. Neverili by ste, koľko ľudí nedodržiava základnú premisu, že rozdiel teplôt medzi interiérom a exteriérom by nemal byť väčší ako 5°C - 6°C. A ak navyše často prechádzate von a späť dovnútra, mal by byť rozdiel ešte menší.

Zle zvolenou klimatizáciou sa myslí výkonovo poddimenzovaný model. Ak nie je výkon dostatočný, klimatizácia pobeží stále na maximálny výkon, čo rozhodne okolitému prostrediu nerobí dobre. A ani vám, keď budete vedľa poddimenzovanej klimatizácia sedieť niekde blízko. To vás skutočne môže aj ofúknuť.

Budem sa musieť o klimatizáciu starať?

Ak chcete, aby vám váš nový pomocník do teplých dní slúžil dlho a dobre, určite sa o ňu budete musieť raz za čas postarať. Ale nemajte strach, nie je to nič náročné. Súčasťou každej klimatizácia je ľahko dostupný prachový filter, ktorý si určite každé tri mesiace zaslúži jednu poriadnu sprchu. Klimatizáciu využívanú v špinavšom prostredí sprchujte pokojne častejšie.

čištění klimatizace Brno

A aby ste mali istotu, že bude fungovať skutočne úplne bez problémov, nezabudnite jej raz ročne nadeliť odborné čistenie.

Keď prebieha veľká údržba klimatizácie, vykonáva sa:

  • Čistenie výmenníka vonkajšej jednotky - natlakovanou vodou, alebo stlačeným vzduchom. Kontroluje sa tiež tlak chladiva v okruhu a elektrické zapojenie.
  • Čistenie vnútornej jednotky - hlavne čistenie filtrov a dezinfekcia výparníka, skúša sa aj odtok kondenzátu

Údržbu klimatizácie môžete objednať na stránke servis alebo priamo na telefóne 

Je potrebné pravidelné plnenie klimatizácie?

Klimatizačná jednotka je od výroby naplnená presným množstvom ekologického chladiva R410. Po inštalácii klimatizácie sa ešte vykonáva meranie, pri ktorom sa skontroluje tesnosť všetkých spojov a zároveň aj množstvo chladiva. V prípade potreby sa chladivo doplní. Pokiaľ je montáž vykonaná odborne, je únik chladiva takmer vylúčený. Plnenie klimatizácie rozhodne nie je bežná prax. Meranie množstva chladiva sa ale aj tak pre istotu pri bežnej ročnej prehliadke vykonáva.

Koľko ma bude stáť prevádzka klimatizácie?

Ťažko povedať. Spotrebu ovplyvňuje mnoho faktorov. Navyše každý je originál, takže každý bude klimatizáciu používať inak. Žiadnych závratných súm sa ale báť nemusíte. Väčšina moderných klimatizácií od osvedčených výrobcov (napr. Klimatizácie LG) dosahujú veľmi nízku spotrebu pri chladení a aj pri kúrení. Tie najlepšie majú dokonca bežne už energetickú triedu A +++.

Ako dlho bude trvať montáž?

Montáž klimatizácie bude trvať rôzne dlho podľa toho, aký zložitý klimatizačný systém ste si vybrali. Bežná inštalácia splitovej klimatizácie (1 vnútorná a 1 vonkajšia jednotka) trvá približne 4 hodiny. V prípade zložitejších inštalácií, napr. multisplitovej klimatizácie pre domy a kancelárie, trvá inštalácia aj niekoľko dní.

Ako prebieha spolupráca s nami? Pozrite sa na stránku Ako pracujeme.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov