Aký vplyv má teplota a vlhkosť v miestnosti na pracovné výkony?

 

Našu fyzickú a psychickú pohodu určuje nielen to ako sa v danej chvíli cítime, ale aj to, aké dobré pracovné výkony podávame. Prostredie kde pracujeme je teda mimoriadne dôležité a ovplyvňuje ho nielen priestor a vizuálna stránka, ale aj teplota a vlhkosť v miestnosti.

Teplota dokáže výrazne ovplyvniť naše sústredenie

Štúdie ukazujú, že príliš vysoká alebo príliš nízka teplota môže negatívne ovplyvniť naše kognitívne schopnosti a spôsobiť pokles produktivity. Keď je v miestnosti príliš teplo, prejavuje sa na nás oveľa viac únava, ospalosť a prísť môže aj podráždenosť. Kvôli tomu sa znižuje naša koncentrácia a čo môže byť inokedy hračka je zrazu poriadna drina. Negatívny vplyv má aj príliš nízka teplota. Spôsobuje totiž oveľa väčší pocit nepohody a problémy so sústredením. Optimálna pracovná teplota by sa teda mala pohybovať medzi 21 až 23 °C.

Svoju úlohu hrá aj vlhkosť v miestnosti

Keď je vzduch v miestnosti príliš suchý, začne trpieť naša sliznica a dýchacie cesty. Suchý vzduch tiež môže spôsobiť nepríjemné pocity v nose a krku. To všetko dohromady nás bude zase rozptyľovať od práce a mať negatívny vplyv na naše sústredenie. Vlhký vzduch spôsobuje únavu a narúša našu koncentráciu. Navyše môže viesť aj ku vzniku plesní, čo môže mať na ľudské zdravie ďaleko negatívnejší vplyv. Optimálna vlhkosť sa pohybuje medzi 40 – 60 %.

Doprajte si ideálnu teplotu a vlhkosť vďaka klimatizácii

Klimatizácia je jedným z najúčinnejších spôsobov ako ovplyvniť teplotu a vlhkosť v miestnosti a tým prispieť k zlepšeniu pracovných výkonov a produktivity. Vykúzlite vďaka nej ideálnu teplotu 365 dní v roku. Moderné jednotky dokážu aj kontrolovať vlhkosť v miestnosti. Podľa štúdie uskutočnenej Americkou asociáciou pre vykurovanie, chladenie a klimatizáciu (ASHRAE) dokáže vytvorenie optimálneho pracovného prostredia zvýšiť produktivitu o 10 až 15 %. Pokiaľ teda chcete urobiť to najlepšie pre vás aj vašich zamestnancov, je pre vás klimatizácia tým najlepším riešením. A pokiaľ si neviete rady s jej výberom, nebojte sa nám napísať alebo zavolať. Radi vám s výberom pomôžeme.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov