Ako si správne vybrať klimatizáciu

Potrebujete novú klimatizáciu, ale neviete, kde presne začať hľadať a na čo sa pri výbere pozerať? Nie je toho veľa, nebojte sa.

Na čo pri výbere klimatizácie nesmiete zabudnúť?

Ešte, než vôbec začnete svoju vysnívanú klimatizáciu vyberať, musíte si zostaviť priority a ujasniť si, ktoré parametre sú pre vás kľúčové. Zamyslite sa. Počítate každú korunu a riešite preto hlavne, koľko bude klimatizácia stáť? Alebo vám je čiastka tak nejako jedno, ale máte predstavu o naozaj cool ochladení? Prípadne riešite každú súčasť vášho interiéru, chcete ho mať dokonalý vo všetkých smeroch, a preto pre vás bude jasnou voľbou nejaká designová klimatizácia? Existuje veľa pekných kúskov, ktoré nevyzerajú len ako veľká biela krabica, takže si na svoje prídu aj esteticky založení jedinci.

A pozor. Ak by ste sa náhodou nemohli rozhodnúť, kde bude pre klimatizáciu ideálne miesto, potom si môžete zaobstarať klimatizáciu mobilnú. Tá vyrieši nielen vašu designovú dilemu, ale zároveň vám umožní preniesť si ju práve tam, kde bude najviac potrebná. Pod strop naopak prídu nástenné klimatizácie.

Môžete ale byť pokojní. Typov klimatizácií je plno, takže aspoň jedna z nich určite vyhovie všetkým vašim požiadavkám. A určite sa nájde aj nejaká príjemná tichá klimatizácia do domácnosti.

Neupečte sa, alebo bez poriadneho výkonu to nejde

Pri výbere klimatizácie by ste mali v prvom rade sledovať výkon klimatizácie. To je totiž ten najdôležitejší parameter, ktorý vám zaručí, že sa doma v lete neupečiete. Všeobecne platí logická zákonitosť. Čím väčšia miestnosť, tým väčší výkon potrebujete. Zároveň ale nesmiete elektrickú sieť v danej miestnosti preťažiť, takže musíte premýšľať aj nad tým, koľko spotrebičov v miestnosti máte. Ak je tých veľkých spotrebičov - ako napríklad televízia, sporák, práčka, alebo chladnička - viac, môžu celkový výkon klimatizácie znížiť.

Potrebné je tiež zohľadniť, koľko osôb sa v miestnosti spolu s klimatizáciou bude nachádzať. Človek totiž vydáva približne 100W tepla, čo rozhodne nie je málo. Ak teda chcete klimatizovať zasadaciu miestnosť s desiatimi ľuďmi, musíte výkon zvýšiť o 1kW!

Pre lepší prehľad tu máme tabuľku, ktorá vám prezradí, do akého priestoru sa ktorá klimatizácia hodí.

Objem klimatizovaného priestoru Výkon klimatizácie
do 37 m3 1,5 kW
do 50 m3 2,0 kW
do 65 m3 2,5 kW
do 90 m3 3,5 kW
do 140 m3 5,0 kW
do 200 m3 7,0 kW

Nezanedbateľným parametrom je samozrejme aj značka. Pokiaľ by ste chceli odporúčanie, tak klimatizácie LG patria medzi tie osvedčené.

Osviežte sa úsporne

Cenu klimatizácie ovplyvňujú aj celkové náklady na jej prevádzku. Ak chcete klimatizáciu používať celoročne - v lete na chladenie, v zime na ohrievanie - je potrebné uvažovať nad kúpou síce drahšieho, ale vo výsledku úspornejšieho zariadenia. Ak však chcete klimatizáciu využívať len príležitostne, potom vám bude stačiť lacnejšia varianta.
 

Montáž nechajte na profesionáloch

Posledným dôležitým parametrom pri výbere je to, či firma u ktorej klimatizáciu kupujete, poskytuje aj montáž a servis klimatizácie - záručný aj pozáručný - a prípadné opravy klimatizácie.

Pri nákupe cez Internet si preto presne zistite, čo všetko celková cena klimatizácie zahŕňa. Dobre sa tiež zamyslite nad tým, či máte dostatok skúseností a potrebné náradie k tomu, aby ste si klimatizáciu namontovali sami. Varianta s montážou je rozhodne výhodnejšia, pretože vám postačí pár kliknutiami objednať, a potom už len sledovať, ako sa vaša klimatizácia uvádza do prevádzky. A potom si ju môžete len užívať a užívať.

Zisťujte, zisťujte, zisťujte ...

Klimatizácií je naozaj veľké množstvo. Strácate sa vo všetkých tých informáciách? Zistite si najskôr v našom článku, aké možnosti vám klimatizácie ponúkajú a čo od nich čakať alebo nám rovno zavolajte o radu na +421 911 109 709

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov