Ako rekuperácia ovplyvňuje zdravie a pohodu ľudí v miestnosti?

Väčšinu času trávime vo vnútri budov. Aj preto by nám nemalo byť jedno, aký vzduch dýchame. Kvalita vzduchu v miestnosti totiž ovplyvňuje naše zdravie aj to, ako sa v danej chvíli cítime. A práve v týchto chvíľach prichádza na scénu rekuperácia. Ako môže pomôcť?

Čo je vlastne rekuperácia vzduchu?

Ide o systém, ktorý dokáže vymeniť vzduch v miestnosti s minimálnymi tepelnými stratami. Rekuperácia využíva tepelnú energiu vydýchaného vzduchu v miestnosti a odovzdáva ju čerstvému privádzanému ​​vzduchu z vonku. Vďaka tomu vám domov prúdi naozaj čerstvý vzduch zbavený všetkých nečistôt, ktorý má zároveň aj prijateľnú teplotu, takže môžete efektívne vetrať v ktoromkoľvek ročnom období bez toho, aby ste museli otvoriť okno.

Dýchajte skutočne čerstvý vzduch

Rekuperácia vám do interiéru privedie vzduch zbavený všetkých škodlivín. Vďaka filtrom cez ňu neprejdú alergény, peľ ani prach, čím sa minimalizuje riziko respiračných ochorení a alergických reakcií. Dostatok čerstvého vzduchu navyše podporuje lepšiu koncentráciu a vitalitu. Vďaka výmene vzduchu navyše dochádza k regulácii vlhkosti, čo zabraňuje tvorbe plesní a šíreniu baktérií. Stabilná vlhkosť má taktiež pozitívny vplyv na pokožku a dýchací systém.

V zime vás neofúkne

Vďaka minimalizácii tepelných strát je rekuperácia energeticky efektívna. Znižuje náklady na energie, ale taktiež vytvára pohodlnejšie prostredie. Môžete si byť istí, že vo vašich domovoch či pracovných priestoroch budete mať stále optimálnu teplotu a vzduch bez výrazného teplotného kolísania. Pravidelné vetranie vyrieši rekuperácia za vás, takže už nikdy nehrozí, že vám prievan z otvorených okien spôsobí nádchu alebo boľavý chrbát. Pozitívny vplyv na vašu náladu alebo koncentráciu má aj čerstvý vzduch. Pokiaľ teda túžite po vyššej psychickej pohode a produktivite, bude rekuperácia určite tou správnou voľbou.

Vyberte si tú svoju

V našej ponuke nechýbajú spoľahlivé rekuperácie pre domy, byty aj väčšie objekty. Preskúmajte našu ponuku alebo nám rovno napíšte a my vám pomôžeme vybrať. Za koľko? Úplne ZADARMO!

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov