Aké sú výhody a nevýhody mobilných klimatizácií?

Leto je v plnom prúde a s tým súvisia aj každodenné boje s vysokými teplotami. Ak sa chcete ochladiť, ale nástenná klimatizácia nie je pre vás, nezúfajte. Bitku s teplomerom totiž môžete vyhrať aj bez zložitých inštalácií. Ako? No predsa vďaka mobilnej klimatizácii. Títo moderní rytieri v lesklých krabiciach s kolieskami sú pripravení priniesť do vášho interiéru svieži vietor. Ako každý hrdina, aj oni majú svoje silné a slabé stránky. Poďme sa na ne pozrieť podrobnejšie.

Prečo si mobilnú klimatizáciu zamilujete?

Hlavnou výhodou je ich mobilita. Predstavte si, že ju môžete (s trochou zveličenia) vziať kamkoľvek so sebou, podobne ako obľúbenú knihu alebo hrnček na kávu. Vďaka kolieskam a kompaktnému dizajnu ich môžete ľahko premiestňovať z miestnosti do miestnosti a dopriať si príjemný chlad tam, kde je práve potrebný. Zabudnite na vŕtanie do stien a zložité montáže. Stačí ich zapojiť do zásuvky, vyviesť hadicu von z okna a ste pripravení chladiť. A obrovskou výhodou sú aj počiatočné náklady. Mobilné klimatizácie stoja podstatne menej ako ich nástenný konkurenti, čo znamená, že si môžete dopriať komfort za prijateľnú cenu.

Chlad dovnútra, horúčava von

Mobilné klimatizácie fungujú podobne ako ich nástenný konkurenti. Nasávajú teplý vzduch z miestnosti, ten prechádza chladiacim okruhom, kde sa ochladzuje a odvlhčuje. Ochladený vzduch sa potom vracia späť do miestnosti, zatiaľ čo teplý vzduch a vlhkosť sú odvedené von prostredníctvom hadice. Súčasťou väčšiny mobilných klimatizácií je špeciálna okenná súprava, ktorá umožňuje jednoduchú inštaláciu hadice bez nutnosti trvalých úprav vášho domova. Hadica prechádza otvorom v špeciálnej textílii, ktorá zaisťuje minimum tepelných strát.

V čom sú ich nedostatky?

Nevýhodou môže byť nižšia účinnosť a obmedzená ponuka funkcií. Kvôli tomu, že sú všetky komponenty v jednej jednotke, môžu byť mobilné klimatizácie hlučnejšie, čo môže byť trochu rušivé. Väčšina jednotiek urobí skvelú službu v menších miestnostiach, väčšie priestory však nemusia zvládať chladiť tak efektívne ako nástenná klimatizácia. A aj keď sa výrobcovia snažia posúvať dizajn stále dopredu, jedná sa o pomerne veľké zariadenie. Aj s tým je teda potrebné počítať. Keď ju ale práve nebudete potrebovať, môžete ju ľahko uložiť niekam, kde nebude na očiach a potom ju počas chvíľky znova vytiahnuť.

Akú mobilnú klimatizáciu vybrať?

S klimatizáciami pracujeme už mnoho rokov. Pod rukami nám prešli desiatky jednotiek a vybrali sme pre vás tie najlepšie. LG PA11WS je skvelá voľba pre náročných. Vyniká svojou energetickou účinnosťou a nízkou hlučnosťou. Vďaka zabudovanému WiFi (LG ThinQ) modulu je možné ovládanie cez mobilný telefón aj na diaľku. Samozrejmosťou je aj systém automatického odparovania, auto reštart alebo automatické čistenie pre maximálny komfort používania. Sinclair AMC-11P je univerzálne riešenie pre celoročný komfort. S chladiacim výkonom 3 kW a funkciami chladenia, kúrenia a odvlhčovania uspokojí potreby vašej domácnosti.

Neviete si rady? Nechajte to na nás!

Mobilné klimatizácie sú skvelým riešením pre tých, ktorí hľadajú flexibilitu a jednoduchosť pri inštalácii. Pri výbere je dôležité zvážiť výkon, hlučnosť a veľkosť miestnosti, ktorú chcete chladiť. Na našom e-shope nájdete hneď niekoľko jednotiek. Nad tým správnym produktom si ale nemusíte lámať hlavu. Stačí sa nám ozvať a my vám vyberieme mobilnú klimatizáciu, ktorá naplní vaše očakávania.

👋 Sme tu pre vás

Chcete sa na niečo spýtať alebo poradiť, aký z produktov je pre vás najlepšie? Stačí nám napísať a my vám navrhneme riešenie priamo na mieru. Za koľko? Úplne ZADARMO!

+421 911 109 709

klimatizacie@apen.sk

Nová Dubnica

Všetky kontakty

Alebo nám rovno pošlite správu!

Ochrana osobných údajov