Odvlhčovanie

Prílišná vlhkosť v interiéri škodí murive, spotrebičom, nábytku a hlavne nášmu zdraviu. Vlhkosť spôsobuje vznik plesní, množenie roztočov a podieľa sa na vzniku alergií, atopických ekzémov i reumatologických ochorení. Podľa odborníkov by sa mala ideálna vlhkosť vzduchu pohybovať medzi 40 % a 60 % podľa toho, o akú miestnosť ide.

Klimatizácia vie nielen chladiť a kúriť, ale aj znižovať vlhkosť v miestnosti. Vďaka tomu zabraňuje vzniku plesní a baktérií, ktoré majú negatívny vplyv na náš organizmus.

 

Sušenie bielizne v zime? Žiadny problém!

Pri odvlhčovaní sa vonkajšia jednotka v krátkych intervaloch niekoľkokrát zapne na plný výkon a potom sa zase vypne. Vnútorná jednotka naopak funguje na najnižší výkon, čím dochádza až k namŕzaniu vzdušnej vlhkosti na výparníku vnútornej jednotky a tvorbe vyššieho množstva kondenzátu. Vďaka tejto funkcii môžete bez obáv variť, aj keď zabudnete zapnúť digestor, dopriať si dlhý kúpeľ alebo sušiť bielizeň napríklad v spálni.

Reguláciou vlhkosti výhody klimatizácie ale nekončí. Vie tiež chladiť, kúriť alebo filtrovať nečistoty.

Omrknite celú našu ponuku

Vyberte si klimatizáciu, ktorá prekoná vaše očakávania a bude vám dobre a dlho slúžiť.

Pre domácnosti

Nič nie je tak horúce ako sa zdá. Namiesto tichej domácnosti je dobré mať tichú domácu klimatizáciu. Pomôžeme vám s výberom, odpovieme na všetky otázky, odporučíme riešenie. Našim cieľom...

Pre firmy

Horúčava pri práci je zlým snom mnohých zamestnancov. Namiesto podávania tých najlepších výkonov sa totiž veľmi ľahko začnete sústrediť na kropej potu, ktorá vám steká po čele. A...

Spolupracujeme len s overenými dodávateľmi klimatizácií

Vsádzame na overenú kvalitu, ktorú roky dokazujú renomovaní výrobcovia klimatizácií. Máme uzavreté partnerské zmluvy na dodanie aj servis všetkých typov klimatizácií. Kiežby všetko bolo tak ľahko ovládateľné ako klimatizácie od APENU.