Filtrácia

Klimatizácia sa okrem chladenia vďaka špeciálnym filtrom postará, aby ste mohli dýchať vzduch zbavený prachu aj ďalších nečistôt. Štandardnou súčasťou klimatizácie je prachový a antibakteriálny filter. Prachový filter pokrýva celú celú plochu výparníka vnútornej jednotky a zabraňuje vniknutiu hrubých nečistôt a prachu. Povrch antibakteriálneho filtra je navrhnutý tak, aby v prípade uchytenia mikróbu narušil jeho metabolizmus a obmedzil jeho rast.

Moderné jednotky dokážu navyše s vysokou účinnosťou filtrovať aj tie najmenšie mikročastice. Zbavujú vzduch väčšiny pevných častíc a mikroorganizmov až do veľkosti 0,3 mikrometrov, čo je veľkosť stonásobne menšia ako priemer ľudského vlasu. Dokážu si tak poradiť nielen s prachom, ale aj vírusmi, baktériami, peľmi a ďalšími alergénmi.

 

Filtráciou výhody klimatizácie ale nekončí. Vie tiež chladiť, kúriť alebo regulovať vlhkosť.

Omrknite celú našu ponuku

Vyberte si klimatizáciu, ktorá prekoná vaše očakávania a bude vám dobre a dlho slúžiť.

Pre domácnosti

Nič nie je tak horúce ako sa zdá. Namiesto tichej domácnosti je dobré mať tichú domácu klimatizáciu. Pomôžeme vám s výberom, odpovieme na všetky otázky, odporučíme riešenie. Našim cieľom...

Pre firmy

Horúčava pri práci je zlým snom mnohých zamestnancov. Namiesto podávania tých najlepších výkonov sa totiž veľmi ľahko začnete sústrediť na kropej potu, ktorá vám steká po čele. A...

Spolupracujeme len s overenými dodávateľmi klimatizácií

Vsádzame na overenú kvalitu, ktorú roky dokazujú renomovaní výrobcovia klimatizácií. Máme uzavreté partnerské zmluvy na dodanie aj servis všetkých typov klimatizácií. Kiežby všetko bolo tak ľahko ovládateľné ako klimatizácie od APENU.