Chladenie

Klimatizácia funguje na princípe výmeny a presunu energií. Nasáva teplý vzduch z miestnosti a upraví ho na požadovanú teplotu. Vonkajšia jednotka je s tou vnútornou prepojená systémom potrubia, ktorým prúdi chladivo. Kompresor vo vonkajšej jednotke plynné chladivo s vysokou teplotou ženie do kondenzátora, ktorý je vďaka ventilátoru ochladzovaný vonkajším vzduchom. Tam chladivo odovzdá svoju teplotu a zmení skupenstvo na kvapalné. Ochladené potom putuje potrubím cez expanzný ventil do výparníka vo vnútornej jednotke. Skrze jeho steny odoberie teplo zo vzduchu, tým opäť zmení skupenstvo na plynné. Celý cyklus sa potom neustále opakuje.

 

Ideálnu teplotu vykúzlite už za pár minút

Hlavnou výhodou klimatizácie je jej rýchlosť a účinnosť. Stačí nastaviť požadovanú teplotu a už za niekoľko minút si môžete užívať príjemný chládok. Teplotu navyše môžete kedykoľvek zmeniť a vďaka aplikácii v smartfóne ju môžete nastaviť odkiaľkoľvek. Nie je nad to vrátiť sa po náročnom dni z práce do ideálne vychladeného interiéru.

Chladením výhody klimatizácie ale nekončí. Vie tiež kúriť, regulovať vlhkosť alebo filtrovať nečistoty.

Omrknite celú našu ponuku

Vyberte si klimatizáciu, ktorá prekoná vaše očakávania a bude vám dobre a dlho slúžiť.

Pre domácnosti

Nič nie je tak horúce ako sa zdá. Namiesto tichej domácnosti je dobré mať tichú domácu klimatizáciu. Pomôžeme vám s výberom, odpovieme na všetky otázky, odporučíme riešenie. Našim cieľom...

Pre firmy

Horúčava pri práci je zlým snom mnohých zamestnancov. Namiesto podávania tých najlepších výkonov sa totiž veľmi ľahko začnete sústrediť na kropej potu, ktorá vám steká po čele. A...

Spolupracujeme len s overenými dodávateľmi klimatizácií

Vsádzame na overenú kvalitu, ktorú roky dokazujú renomovaní výrobcovia klimatizácií. Máme uzavreté partnerské zmluvy na dodanie aj servis všetkých typov klimatizácií. Kiežby všetko bolo tak ľahko ovládateľné ako klimatizácie od APENU.