Ako vybrať rekuperáciu

Rozhodli ste sa zaobstarať si rekuperáciu a zaistiť si tak prísun čistého vzduchu 24 hodín denne. Ako ale vybrať tú pravú? Poradíme, na čo sa zamerať.

Aké sú základné funkcie rekuperácie?

Úspora za kúrenie

Vďaka spätnému získavaniu tepla v zime jednotka ohreje vzduch privádzaný z vonku av zime ho naopak ochladí. Vďaka tomu ušetríte peniaze, ktoré by ste bez rekuperácie doslova vyhodili oknom.

Prirodzená vlhkosť vzduchu

Rekuperácia postráži nielen stálu teplotu ale aj vlhkosť, ktorá prospieva vášmu zdraviu. Vďaka tomu nehrozí vznik plesní ani vo viacerých namáhaných miestnostiach ako je kuchyňa alebo kúpeľňa.

Zdravé vnútorné prostredie

S rekuperáciou vytvoríte ideálne domáce prostredie aj pre alergikov. Jednotka odfiltruje až 99% baktérií, peľov aj jemného prachu a vy tak budete dýchať len naozaj čerstvý vzduch.

Účinnosť rekuperácie

Nulovou účinnosťou je chápané vetranie pomocou otvoreného okna, pri ktorom odchádza všetok teplý vzduch z interiéru von. Dovnútra prúdi studený vzduch, ktorý miestnosť ochladzuje. Stopercentná účinnosť by nastala v prípade, že by sa privádzaný vzduch ohrial od odvádzaného na jeho pôvodnú teplotu a miestnosť by tak bola vetraná bez straty energie. To ale bohužiaľ nejde. Medzi týmito hodnotami je reálna účinnosť rekuperácie, ktorá sa obvykle pohybuje od 30 do 90 %. Pri výbere teda zohľadnite aj tento parameter.

Centrálny alebo decentrálny systém?

Centrálnu rekuperáciu zvoľte, ak chcete priviesť čerstvý vzduch do viacerých miestností. Jej hlavnou výhodou je vysoká účinnosť, užívateľský komfort a na svoje si prídu aj milovníci minimalizmu a interiérového dizajnu. Vetracie prvky vnútri totiž skoro nespoznáte a na fasáde uvidíte len jednotku na prívod a odvod vzduchu. Systém môžete navyše rozšíriť o mnoho doplnkov, ktoré sa postarajú o ešte väčší komfort.

Decentrálna rekuperácia je cenovo dostupnejšia, zvládne ale vyvetrať len obmedzený priestor, takže budete potrebovať umiestniť rekuperačnú jednotku do každej miestnosti. Pokiaľ ale bývate v staršej zástavbe a neplánujete rozsiahlu rekonštrukciu, bude pre vás decentrálna rekuperácia vhodným riešením.

Kalkulačka výkonu

1 Aká je podlahová plocha na rekuperáciu?


m2

2 Výška stropu v miestnostiach


cm

3 Umiestnenie jednotky


Celkový objem

250 m3


Potrebné prúdenie vzduchu

175 m3/h

Poďme si to prebrať

Zadarmo navrhneme riešenie presne podľa vašich predstáv

Rekuperačná jednotka Flexit Nordic S2

Odporúčaná jednotka
Viac o jednotke

Kontaktný formulár

Nahrajte svoj projekt, aby sme pre vás mohli pripraviť presný návrh a cenovú ponuku (nepovinné)

Ochrana osobných údajov

Mám záujem o rekuperíciu -

Informácia je úplne zdarma. Poradíme Vám s výberom najvhodnejšieho riešenia a upresníme cenu.

Zavolajte nám:
+421 911 109 709
Alebo

Ochrana osobných údajov