Ako vybrať centrálny vysávač

Je na čase zbaviť vašu domácnosť prachu bez toho, aby ste sa zakaždým zamotali do šnúry? Tak to ste tu správne. Ako vybrať centrálny vysávač? Poradíme, na čo sa zamerať.

Aké sú základné funkcie centrálného vysávače?

Klimatizácia je tu na to, aby vám pomohla doma udržať príjemné prostredie po celý rok. V lete ochladí, v zime ohreje a dokáže vyriešiť váš problém s nadbytočnou vlhkosťou vzduchu alebo s dusnom. Navyše je to aj neohrozený bojovník proti nečistotám vo vzduchu, bakteriám a vírusom.

Vyšší sací výkon

Centrálny vysávač nevíri prach v miestnosti. Postará sa o jeho 100% odvedenie mimo obytného priestoru, takže vám zaistí naozaj čistú domácnosť.

Jednoduchá manipulácia

Pomocou odľahčenej vysávacej hadice bez problémov dosiahnete na všetky potrebné miesta. Odpadá zložité ťahanie ťažkého vysávača a motanie sa do nepoddajných šnúr.

Bezúdržbová prevádzka

Centrálne vysávače nevyžadujú žiadnu údržbu, iba 2× až 3× ročne vysypete odpadovú nádobu.

Široké príslušenstvo

Aby ste mohli využiť centrálny vysávač naplno, nájdete v ponuke aj množstvo najrôznejších nástavcov , ako sú rôzne typy turbo kief, nástavce na žalúzie, veľa druhov dýz na údržbu čalúneného nábytku, predradné separátory na vysávanie vody, prípadne popola z krbu a pod.

Na čo sa zamerať?

Pri výbere zohľadnite, na aký účel budete chcieť centrálny vysávač využívať. Bude slúžiť ako pomocník v domácnosti, alebo vám pomôže vyhnať prach z náročnejších priestorov, ako sú napríklad výrobné haly? Moderné jednotky totiž bez problémov vysajú nielen prach, ale poradia si aj s vodou. V koľkých miestnostiach chcem mať k dispozícii napojenie na vysávač? Od toho sa odvíja, aký počet zásuviek budete potrebovať. Jednotky sa líšia aj v hlučnosti, zamerajte sa preto aj na tento parameter. A nezabudnite zohľadniť aj špeciálne funkcie. Existujú zariadenia, ktoré za vás strážia všetky prevádzkové parametre ako je naplnenie zberného koša prachom, upchatý filter, pracovnú teplotu a ďalšie. Ďalej môžete zvoliť zariadenie s elektronickou kartou, ktorá si pamätá nastavenia v priestore aj čase. A hodiť by sa mohla aj jednotka Soft Start, ktorá zaistí postupné štartovanie bez výkyvov elektrického prúdu v zariadení.

Kontaktný formulár

Ochrana osobných údajov